از سال 2015 که سرویس پی پال برای کاربران ایرانی تحریم شد، پرفکت مانی به ‌عنوان جایگزینی قدرتمند وارد میدان شد. Perfect Money یکی از معتبرترین شرکت‌های خارجی ارائه خدمات پرداخت بین المللی و ارزی است که کاربرد اصلی آن ذخیره، انتقال و دریافت ارزهای مختلف به ‌صورت آنلاین است. نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی، ساده و افتتاح حساب در این پلتفرم مالی کاملاً رایگان است.

اگر نمی‌دانید کیف پول پرفکت مانی چیست یا تجربه استفاده از آن را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. در این مقاله از مگاکیف می‌خواهیم به طور کامل درباره حساب‌های پرفکت مانی، امکانات این حساب‌ها و نحوه استفاده از خدمات Perfect Money برای کاربران ایرانی صحبت کنیم و نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی را به‌ صورت قدم به قدم به شما آموزش دهیم.

perfect_money_wallet

حساب پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی فعالیت خود را از سال 2008 و با هدف سهولت در انتقال بین المللی پول و پرداخت‌های ارزی آغاز کرد. از خدمات این پلتفرم می‌توانیم برای ذخیره امن انواع ارزهای فیات در کیف پول الکترونیکی و دریافت سود ماهانه، خرید کالا یا خدمات از سایت‌های خارجی، انتقال ارز به‌ صورت آنلاین، دریافت ارز به‌ صورت دلار پرفکت مانی، خرید ووچر پرفکت مانی و… استفاده کنیم.

به هر کاربر پرفکت مانی برای انجام خدمات درخواستی، یک حساب تعلق می‌گیرد. افتتاح حساب و نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی در این حساب کاملاً ساده و رایگان است. استفاده از خدمات این سرویس هم از طریق افتتاح حساب عادی امکان‌پذیر است، هم بدون داشتن حساب و از طریق پلتفرم‌های آنلاین.

در بخش بعدی مطلب درباره امکانات این حساب‌ها به طور مفصل صحبت می‌کنیم، اما در مورد استفاده از خدمات پرفکت مانی در پلتفرم‌های آنلاین، پیشنهاد می‌کنیم صفحه خرید پرفکت مانی را مطالعه کنید.

امکانات حساب پرفکت مانی

انواع حساب‌های پرفکت مانی امکانات و مزایای متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که عبارتند از:

 • دریافت، انتقال و ذخیره پول به‌ شکل ارزهای مختلف (دیجیتال و فیات)
 • خرید از سایت‌های خارجی و استفاده از درگاه پرداخت پرفکت مانی برای واریز وجه
 • انتقال پول بین کاربران یا به ‌حساب سایر افراد در اقصی ‌نقاط دنیا
 • خرید و فروش دلار، یورو و ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین
 • استفاده از خدمات این سرویس در اپلیکیشن موبایل و سایت com
 • کاهش کارمزد تراکنش‌ها برای حساب‌های وریفای شده
 • امکان دریافت وام از کاربران پرفکت مانی
 • عدم محدودیت در گردش مالی یا سقف واریز و برداشت‌ها
 • دسترسی به جزئیات تراکنش‌ها
 • دریافت سود سالیانه به ازای مبالغ موجود در حساب
 • پشتیبانی توسط معتبرترین پلتفرم‌های آنلاین

یکی از خدمات پرفکت مانی که اغلب کاربران ایرانی برای خرید آسان از سایت‌های خارجی طرفدار آن هستند، ووچر پرفکت مانی است. با داشتن یک حساب معمولی می‌توانید خرید ووچر پرفکت مانی یا فروش آن را در کیف پول شخصی خودتان انجام دهید. این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کیف پول پرفکت مانی و وجه تمایز آن با سایر کیف پول‌های مشابه است.

انواع حساب ‌های پرفکت مانی

حساب‌های پرفکت مانی در سه سطح به کاربران ارائه می‌شوند. سطح اول حساب‌های معمولی یا نرمال هستند که حساب 90 درصد کاربران از این نوع است. سطوح بعدی، حساب‌های ویژه و همکار هستند که در ادامه بیشتر درباره آنها توضیح می‌دهیم:

✓ حساب معمولی (Normal)

وقتی برای اولین بار اقدام به افتتاح حساب در پرفکت مانی می‌کنید، حساب نرمال به شما تعلق می‌گیرد. دارندگان این حساب می‌توانند از کلیه خدمات Perfect Money استفاده ‌کنند و محدودیت خاصی ندارد. مقدار کارمزد دریافتی به ازای هر تراکنش در حساب‌های نرمال 1.99 درصد است.

✓ حساب ویژه (Premium)

یک سال پس از افتتاح حساب نرمال، در صورتی که برآیند تراکنش‌های مالی شما حداقل 100 هزار دلار و تعداد تراکنش‌های هر ماه قابل قبول باشد، حساب ویژه به شما تعلق می‌گیرد. حساب ویژه از نظر سطح دسترسی دقیقاً مشابه حساب نرمال است، با این تفاوت که مقدار کارمزد دریافتی به ازای هر تراکنش در این حساب‌ها 0.5 درصد است.

✓ حساب همکار (Partner)

حساب‌های همکاری کمی متفاوت هستند. این حساب‌ها برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی ایجاد می‌شوند و فقط در اختیار شخصیت‌های حقوقی قرار می‌گیرند.

انواع حساب‌های پرفکت مانی در دو طیف حساب‌های تایید شده (Verified) و حساب‌های تایید نشده قرار می‌گیرند. در صورتی که می‌خواهید برای افتتاح حساب پرفکت مانی وریفای شده اقدام کنید، باید مراحل احراز هویت را در سایت پرفکت مانی تکمیل کنید تا حساب شما تایید شود.

perfect-money-account

کیف پول پرفکت مانی چیست؟

کیف پول پرفکت مانی همان شبکه آنلاین دریافت و پرداخت پول در حساب‌های پرفکت مانی است که پس از افتتاح حساب برای ذخیره منظم و مدیریت دارایی‌ها به‌ صورت تفکیک شده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. کیف پول الکترونیکی پرفکت مانی در مقایسه با سایر موارد مشابه چندین مزیت دارد:

 • ارائه خدمات به زبان فارسی و راحتی استفاده از آن برای کاربران ایرانی
 • مستقل بودن و عدم پیروی از تحریم‌های مالی و بانکی علیه ایران
 • پشتیبانی از انواع ارزهای رسمی و رایج دنیا
 • سرعت و امنیت بالا و پایین بودن کارمزد در تراکنش‌ها
 • امکان تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر با سرعت بالا
 • ذخیره دارایی در کیف پول و دریافت سود ماهانه به ازای مانده حساب هر کیف پول
 • امکان خرید دلار و یورو و انجام پرداخت‌های ماهیانه

البته کیف پول پرفکت مانی در کنار این مزایا، معایبی هم دارد که نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد، مانند:

 • عدم امکان بازگشت پول کاربران در صورت انتقال وجه اشتباه به‌ حساب دیگران به ‌دلیل نداشتن پشتیبانی‌ کافی و قوی
 • عدم امکان تبدیل پرفکت مانی به ویزا کارت یا مستر کارت برای خارج کردن موجودی کیف پول‌ها
 • دریافت هزینه بسیار بالا برای بازیابی رمز عبور حساب‌ها در صورت فراموش شدن آن

معرفی انواع کیف پول پرفکت مانی

پیش از اینکه به سراغ آموزش نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی برویم، لازم است با انواع کیف پول‌های

Perfect Money آشنا شویم. همان طور که پیش‌تر توضیح دادیم، پس از افتتاح حساب در پرفکت مانی می‌توانید از انواع کیف پول الکترونیکی حساب خود استفاده ‌کنید.

هر حساب به ‌صورت پیش فرض دارای 3 نوع کیف پول است:

 • کیف پول طلا
 • کیف پول دلار
 • کیف پول یورو

البته پرفکت مانی این امکان را فراهم کرده که صاحبان حساب‌ها بتوانند کیف پول‌های خود را گسترش دهند. همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید، از طریق بخش Add account می‌توانید چندین کیف پول جدید برای بیت کوین و سایر ارزهای رایج بسازید.

perfect-money-wallets

نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی

نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی آسان است و خودتان می‌توانید در کمتر از 5 دقیقه آن را انجام دهید. در ادامه به‌ صورت قدم به قدم این مراحل را به شما آموزش می‌دهیم:

قدم اول:

ابتدا باید وارد سایت پرفکت مانی به نشانی http://perfectmoney.is/ شوید. پس از ورود به سایت، باید روی گزینه‌ Sign up کلیک و مراحل ثبت نام را پشت ‌سر بگذارید.

perfect-money-login

قدم دوم:

در بخش ثبت نام اطلاعاتی مانند نام، ایمیل، نوع حساب و… از شما دریافت می‌شود. پس از انتخاب نوع حساب، باید رمز عبور خود را وارد و روی گزینه ‌Register کلیک کنید.

قدم سوم:

در قدم بعدی لازم است آدرس Email معتبر خود را وارد کنید و منتظر بمانید که مراحل تایید آن انجام شود. در صورت تایید حساب، یک ایمیل حاوی لینک ورود مجدد به سایت برای شما ارسال می‌شود که باید روی آن کلیک کنید و دوباره وارد سایت شوید.

قدم چهارم:

پس از ورود مجدد به سایت و بخش پنل کاربری، در مرحله آخر روی گزینه Authorize کلیک می‌کنید تا کیف پول شما ساخته شود. همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید، به‌ صورت پیش فرض کیف پول دلار، یورو و طلا برای شما ایجاد شده ‌است. برای ساخت کیف پول بیت کوین فقط کافیست روی گزینه Add account کلیک کنید.

نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی

ساخت کیف پول پرفکت مانی به همین سادگی است. به‌ علاوه اینکه نیاز به احراز هویت با تلفن همراه یا اطلاعات و مدارک هویتی ندارد. البته در مورد کیف پول برای حساب‌های ویژه حتماً لازم است که مراحل احراز هویت با ارسال تصویر مدارک شناسایی، آدرس و شماره پاسپورت یا گواهینامه انجام شود.

استفاده از کیف پول پرفکت مانی در ایران

با توجه به توضیحاتی که در بخش قبلی درباره احراز هویت کیف پول پرفکت مانی ارائه کردیم، ممکن است برایتان سؤال شود که آیا استفاده از کیف پول پرفکت مانی در ایران امکان‌پذیر است یا خیر؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، بله. برخلاف سرویس پی پال که به ‌دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران دیگر قابل استفاده نیست و فقط از طریق پلتفرم‌های آنلاین می‌توان از خدمات آن بهره برد، ساخت کیف پول پرفکت مانی همچنان برای کاربران ایرانی فعال است و همه افراد می‌توانند بدون محدودیت از این کیف پول برای نقل و انتقالات مالی یا ذخیره پول و هر خدمات ارزی دیگری که نیاز دارند، استفاده ‌کنند.

جمع‌بندی

در این مطلب دانستیم که کیف پول پرفکت مانی چیست و چه مزایا و معایبی دارد، با انواع کیف پول‌های این سرویس آشنا شدیم و نحوه ساخت کیف پول پرفکت مانی را هم به ‌صورت تصویری به شما آموزش دادیم. امیدواریم محتوای این مقاله برای شما مفید و کاربردی باشد.

اگر درباره پرفکت مانی یا کیف پول الکترونیکی این سرویس مالی سؤالی دارید که در این مطلب به آن پاسخ داده نشده است، خوشحال می‌شویم در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید. کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود. در آخر پیشنهاد میکنیم با کلیک  بر روی لینک درباره کیف پول NFT بخوانید.

سوالات متداول؟

1.آیا برای استفاده از کیف پول پرفکت مانی احراز هویت لازم است؟

خیر. ولی برای تایید حساب پرفکت مانی و اجازه ساخت کیف پول باید ایمیل معتبر شما توسط سایت Perfect Money تایید شود.

2.امنیت کیف پول پرفکت مانی چگونه است؟

در مورد این موضوع ابهاماتی وجود دارد. برخی معتقدند که مدیران پرفکت مانی از دارایی ذخیره شده کاربران برای سرمایه گذاری خود استفاده می‌کنند. ولی تاکنون گزارشی مبنی بر سوءاستفاده جدی یا هک حساب‌های پرفکت مانی گزارش نشده است.

3.آیا ساخت کیف پول پرفکت مانی هزینه دارد؟

خیر. ساخت کیف پول پرفکت مانی در سایت رسمی Perfect Money کاملاً رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،