پی پال و پرفکت مانی هر دو جزو سرویس‌های محبوب پرداخت ارزی در ایران هستند. برخلاف پرفکت مانی که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و استفاده از کلیه خدمات آن برای ایرانیان آزاد است، پی پال سال‌ها است که به‌ دلیل تحریم‌های آمریکا از دسترس ما خارج است و باید با کمک شرکت‌های واسطه از خدمات آن استفاده کنیم. با توجه به اینکه، طی چند سال اخیر پرفکت مانی سرویس جایگزین پی پال شده ‌است، می‌خواهیم بدانیم این دو سرویس چه تفاوتی با هم دارند؟ پی پال بهتر است یا پرفکت مانی؟

اگر مقایسه پرفکت مانی و پی پال برای شما هم جالب است، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله ضمن بررسی مزایا و معایب پی پال و پرفکت مانی، این دو پلتفرم را از ابعاد مختلف با هم مقایسه می‌کنیم.

پی پال بهتر است یا پرفکت مانی؟

مزایا و معایب استفاده از پی پال

پی‌پال (PayPal) یکی از معروف‌ترین سرویس‌های پرداخت آنلاین در دنیاست که امکان انجام تراکنش‌های مالی بین المللی از طریق اینترنت را فراهم کرده است. خرید با پی پال، پرداخت‌های آنلاین به ‌صورت مستقیم و دریافت وجه از دیگران فقط با یک آدرس ایمیل پی پال انجام‌ می‌شود.

در حال حاضر پی ‌پال در بیش از ۲۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و به‌ عنوان یکی از سرویس‌های معتبر برای انجام تراکنش‌های آنلاین در فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های مختلف شناخته می‌شود.

·       مزایای پی پال

 1. امنیت بالا؛ پی ‌پال از تکنولوژی رمزنگاری قوی برای حفاظت از اطلاعات مالی کاربران استفاده می‌کند.
 2. راحتی و سرعت؛ با پی ‌پال می‌توانید پرداخت‌های آنلاین را سریع و آنی انجام دهید.
 3. قابلیت استفاده بین ‌المللی؛ پی‌ پال در بیش از ۲۰۰ کشور جهان فعالیت دارد.
 4. حمایت از فروشگاه‌های آنلاین؛ پی ‌پال بهترین درگاه پرداخت برای فروشگاه‌های آنلاین است.
 5. امکان دریافت وجه؛ با پی ‌پال می‌توانید از دیگران پول نقد دریافت کنید.

·       معایب پی پال

 1. محدودیت‌ها؛ پی ‌پال سیاست‌های خاصی را درباره سقف و نوع تراکنش‌ها اعمال می‌کند.
 2. هزینه‌های تراکنش؛ پی ‌پال کارمزد برخی از تراکنش‌ها و دریافت وجوه از دیگران را اعمال می‌کند.
 3. محدودیت‌های جغرافیایی؛ در برخی کشورها، پی ‌پال با محدودیت‌هایی در دسترس است یا تحریم است.
 4. نیاز به‌ حساب بانکی؛ برای استفاده کامل از پی‌ پال و انجام تراکنش‌های مالی، نیاز به اتصال حساب بانکی خود به ‌اکانت پی ‌پال دارید.

paypal-or-perfect-money

مزایا و معایب استفاده از پرفکت مانی

پرفکت ‌مانی (Perfect Money) هم یک سیستم پرداخت آنلاین است که امکان پرداخت ارزی، واریز و برداشت پول از طریق اینترنت را برای کاربران فراهم می‌کند. با خرید پرفکت مانی و داشتن اکانت این سرویس، می‌توانید انواع ارزهای بین المللی را دریافت، ارسال، نگهداری و پرداخت کنید. در حال حاضر سرویس پرفکت مانی برای کاربران ایرانی فعال است و از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند.

·       مزایای پرفکت مانی

 1. امنیت بالا؛ پرفکت‌ مانی از سرویس‌های امنیتی پیشرفته برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و هک اطلاعات کاربران استفاده می‌کند.
 2. قابلیت استفاده بین‌المللی؛ پرفکت ‌مانی در بیش از 100 کشور جهان فعالیت می‌کند.
 3. سرعت بالا در تراکنش‌ها؛ با پرفکت‌ مانی می‌توانید تراکنش‌های مالی خود را به‌ سرعت و به ‌صورت آنی انجام دهید.
 4. انعطاف ‌پذیری در تراکنش‌های ارزی؛ پرفکت‌مانی امکان تبادل ارزها و تراکنش‌های چند ارزی را فراهم کرده است.
 5. امکان دریافت وجه؛ با این سرویس می‌توانید پول دریافت کرده و در حساب خود نگهداری کنید. همچنین می‌توانید از درگاه پرداخت پرفکت مانی در فروشگاه آنلاین استفاده ‌کنید.

·       معایب پرفکت مانی

 1. محدودیت‌های جغرافیایی؛ پرفکت مانی در برخی کشورها با محدودیت‌هایی در دسترسی است.
 2. کارمزد بالا؛ پرفکت ‌مانی هزینه‌هایی را برای برخی از تراکنش‌ها و خدمات خود اعمال می‌کند.
 3. عدم قابلیت بازگشت وجه؛ در صورتی که یک تراکنش اشتباهی انجام شود یا مشکلی در تراکنش رخ دهد، بازیابی پول از دست رفته بسیار مشکل و پیچیده خواهد بود.
 4. عدم ارائه خدمات بانکی؛ پرفکت ‌مانی یک سرویس پرداخت آنلاین است، ولی به‌ عنوان یک بانک مستقل عمل نمی‌کند.
 5. محدودیت در شناسایی هویت؛ برای ساخت اکانت وریفای شده پرفکت مانی نیاز به احراز هویت دارید و باید مدارک هویتی خود را ارائه کنید.

paypal-or-perfect-money

پی پال بهتر است یا پرفکت مانی؟

برای اینکه بدانیم پی پال بهتر است یا پرفکت مانی، باید این دو سرویس مالی را از ابعاد مختلف با هم مقایسه کنیم:

✔ مقایسه پرفکت مانی و پی پال از نظر امنیت پول و اطلاعات کاربران

پرفکت ‌مانی از سیستم تأیید دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) برای افزایش امنیت حساب کاربران استفاده می‌کند و استانداردهای امنیتی پیشرفته‌ای برای حفاظت از اطلاعات آنها دارد. در این سرویس می‌توانید یک رمز پیشرفته برای امضای تراکنش‌ها تنظیم و برای تأیید هر تراکنش از آن استفاده‌ کنید.

پی ‌پال هم از سیستم‌های رمزنگاری شده قوی برای حفاظت از اطلاعات مالی کاربران استفاده می‌کند. این شرکت با بانک‌های معتبر آمریکا همکاری و از فاکتورهای امنیتی بانک‌ها برای محافظت از اطلاعات کاربران استفاده می‌کند. پی‌ پال نیز از سیستم تأیید دو مرحله‌ای برای افزایش امنیت حساب کاربری استفاده می‌کند و ابزارهای مانیتورینگ قوی برای تشخیص فعالیت‌ها و تراکنش‌های مشکوک دارد.

به ‌طور کلی در بحث امنیت نمی‌توان گفت پی پال بهتر است یا پرفکت مانی. هر دو سرویس تلاش می‌کنند که امنیت بالایی را برای کاربران خود ایجاد کنند، ولی در نهایت استانداردهای امنیتی، محدودیت‌های جغرافیایی و تکنولوژی این و پلتفرم امکان نفوذ و هک دارد و به‌ صورت 100 درصد ایمن نیست.

✔ تفاوت پی پال و پرفکت مانی در نرخ کارمزد

نرخ کارمزد پی‌پال متغیر است و به نوع تراکنش، نوع حساب پی ‌پال و موقعیت جغرافیایی کاربر بستگی دارد. در حال حاضر نرخ کارمزد پی‌ پال برای تراکنش‌های مختلف در حدود 2.9 تا 3.9 درصد است.

پرفکت ‌مانی نیز دارای نرخ کارمزد متغیری است که با توجه به نوع تراکنش و محدودیت‌های جغرافیایی کاربران متفاوت است. هم اکنون نرخ کارمزد پرفکت‌مانی برای تراکنش‌های آنلاین در حدود 1.5 تا 3 درصد از مبلغ تراکنش است.

در هر دو سرویس، نرخ کارمزد ممکن است تحت‌ تأثیر نوع تراکنش یا شرایط قراردادی بین فروشنده و سرویس دهنده پرداخت نیز متغیر باشد.

✔ پشتیبانی از انواع کیف پول‌ها

پی‌پال از چند کیف پول مختلف پشتیبانی می‌کند. از جمله:

 • کیف پول Google Pay
 • کیف پول اپل پی (Apple Pay)
 • کیف پول Samsung Pay
 • کیف پول Venmo (یکی از کیف پول‌های محبوب در ایالات متحده)
 • کیف پول مجازی Xoom

به ‌علاوه اینکه اغلب فروشگاه‌های آنلاین خارجی از درگاه پی پال برای دریافت واریزی مشتریان استفاده می‌کنند.

اما پرفکت‌مانی کیف پول خود را تحت ‌عنوان «Perfect Money Wallet» ارائه کرده است. هر کیف پول پرفکت مانی شامل کیف پول دلار، یورو، بیت کوین، طلا و… است. سرویس PM e-Voucher هم نوعی روش برای نگهداری دارایی پرفکت مانی است که مانند یک کیف پول مجازی عمل می‌کند.

در بحث مقایسه کیف پول‌ها، اگر بخواهیم بگوییم پی پال بهتر است یا پرفکت مانی، بدون شک گزینه منتخب پی پال است. چون والت های مختلفی از آن پشتیبانی می‌کنند.

✔ سقف تراکنش‌های واریز و برداشت

سقف تراکنش ماهانه برای حساب‌های پی ‌پال معمولی در حدود 10,000 دلار آمریکا یا معادل آن برای ارزهای دیگر است. سقف تراکنش روزانه هم معمولاً در حدود 2,500 دلار آمریکا یا معادل آن برای ارزهای دیگر است. البته این سقف با افزایش سابقه و تأیید هویت حساب، افزایش پیدا می‌کند.

سقف تراکنش‌های پرفکت مانی در مورد حساب‌های احراز هویت نشده، در حدود 100 دلار آمریکا در روز است. اما برای حساب‌های وریفای شده بین 10,000 تا 100,000 دلار آمریکا یا حتی بیشتر است.

paypal-or-perfect-money

آیا پرفکت مانی جایگزین مناسبی برای پی پال است؟

با توجه به مقایسه‌ای که در بخش قبل بین پرفکت مانی و پی پال انجام دادیم، به نظرتان برای کاربران ایرانی پی پال بهتر است یا پرفکت مانی؟

طبیعتاً گستره خدمات پی پال، امنیت و کیف پول‌های سرویس پی پال بیشتر از پرفکت مانی است، ولی به ‌دلیل تحریم‌ها استفاده از آن با مشکلاتی همراه است. به‌ عنوان مثال اگر برای ورود به‌ حساب پی پال از IP ایرانی استفاده‌ کنید، حساب شما بلوکه می‌شود. ولی استفاده از پرفکت مانی کاملا آسان و راحت است، به‌ علاوه اینکه سایت Perfect Money به زبان فارسی هم ترجمه شده و حتی افراد مبتدی هم می‌توانند خیلی آسان از آن استفاده ‌کنند!

جمع‌بندی

در این مطلب به سؤال پی پال بهتر است یا پرفکت مانی پاسخ دادیم. با توجه به مقایسه‌ای که بین این دو سرویس مالی انجام دادیم، هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. به‌ طور کلی در مقایسه پرفکت مانی و پی پال، دامنه خدمات پی پال گسترده‌تر از پرفکت مانی است، اما استفاده از خدمات پرفکت مانی برای کاربران ایرانی آسان‌تر است.

در حال حاضر به ‌دلیل تحریم‌های پی پال، استفاده از کارت پی پال بدون حساب بانکی آسان‌ترین و تنها روش بدون نیاز به‌ حساب کاربری برای ایرانیان است. در مگاکیف می‌توانید از این خدمت استفاده‌ کنید. اگر درباره آن سؤالی دارید، می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

سؤالات متداول؟

1.چگونه پرفکت مانی خریداری کنیم؟

با ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت مگاکیف، می‌توانید پرفکت مانی بخرید.

2.چگونه پرفکت مانی بفروشیم؟

در سایت مگاکیف می‌توانید دلار پرفکت مانی را به بهترین قیمت و نزدیک به قیمت خرید، بفروشید.

3.آیا می‌توان از پرفکت‌مانی به پی پال انتقال وجه داد؟

برای انتقال وجوه از پی پال به پرفکت‌مانی، باید از یک صرافی آنلاین استفاده کنید یا پلتفرمی پیدا کنید که چنین تراکنش‌هایی را تسهیل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،