برای کسانی که قبلاً ویزای خود را دریافت کرده‌اند یا قصد گرفتن ویزا را دارند؛ هزینه‌ی وقت سفارت گزینه‌ای آشنا محسوب می‌شود. حال برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف باید یک وقت سفارت برای انجام امور مصاحبه و انگشت‌نگاری گرفته و هزینه‌ی آن‌را پرداخت کنید.

دقت داشته باشید در زمان درخواست و تعیین وقت سفارت برای جلوگیری از رد شدن درخواست خود باید تمامی مدارک خواسته شده آماده و هزینه‌ی وقت سفارت پرداخت شود. حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های اضافی چگونه می‌توانیم پرداخت هزینه‌ی سفارت خود را بدون کارمزد پرداخت کنیم؟ در ادامه ما این موضوع را بیشتر بررسی کرده‌ایم؛ با ما بمانید.

آیا اخذ وقت سفارت هزینه دارد ؟

برای ورود به یک کشور خارجی، باید حتماً ویزا داشته باشید؛ برای دریافت ویزا لازم است تا مراحل درخواست آن را از طریق سفارت پیگیری کنید. این مورد باعث شده تا تعیین وقت و هزینه‌ی وقت سفارت از سوی کشور مقصد مشخص شود. حال ایرانیانی که قصد سفر یا مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند تعیین وقت و پرداخت هزینه‌ی سفارت آن‌ها معمولاً از روش ثبت‌نام آنلاین انجام می‌شود.

پرداخت-هزینه_ی-سفارت-کشورهای-شینگن
برخی از متقاضیان برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های خود به موسسات مهاجرتی و ویزاگردی مراجعه می‌کنند. در این بخش باید در نظر داشته باید که پرداخت هزینه‌ی وقت سفارت در ایران اغلب به‌صورت ارزی و از طریق حساب پی پال انجام خواهد شد. دقت کنید از حساب پی پال شما مبلغی به‌عنوان کارمزد کسر خواهد شد که متاسفانه قابل حذف نیست؛ اما کارمزدی که از سوی شرکت یا موسسه‌ی واسطه دریافت می‌شود را می‌توان حذف کرد.

یعنی این شرکت‌ها چیزی حدود ۵ تا ۱۰ درصد هزینه‌ی پرداختی شما را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. در این میان شرکت‌هایی مانند مگاکیف وجود دارند که برای راحتی کاربران، این کارمزد را دریافت نمی‌کنند و شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت‌های آن‌ها از هزینه‌ی خود کاسته و با خیال راحت ویزای خود را دریافت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بیشتر به بررسی هزینه‌ی وقت سفارت کشورهای مختلف بپردازیم.

پرداخت هزینه‌ی سفارت کشورهای شینگن

بهتر است بدانید طی کردن مراحل پرداخت کارمزد وقت و تعیین زمان سفارت با توجه به کشور مورد نظر برای مهاجرت یا مسافرت و همچنین نوع ویزای فرد متقاضی متفاوت خواهد بود. دلیل این امر، این است که برخی از کشورها افراد متقاضی را ملزم به مراجعه‌ی حضوری برای دریافت وقت و پرداخت هزینه‌ها می‌کنند، اما برخی دیگر ثبت‌نام آنلاین را برای انجام این کارها در نظر گرفته‌اند. بنابراین هر شخصی باید با توجه به قوانین مقصد خود اقدامات لازم را انجام دهد.

متاسفانه اطلاع پیدا کردن از هزینه و تعیین وقت سفارت کشورهای مختلف کار راحتی نیست و تنها راه به‌دست آوردن آن‌ها تجربه است؛ یعنی باید در ساعات و روزهای مختلف به سایت‌های مرتبط با تعیین وقت سفارت مراجعه کرده تا با الگوها و قوانین آن‌ها آشنا شوید.

پرداخت هزینه‌ی سفارت
برای مثال اخذ وقت از سفارت‌های کشورهایی مانند آلمان و ایتالیا کار بسیار دشواری است؛ حتی در برخی اوقات مشاهده شده که وقت سفارت این کشورها در یک ساعت تکمیل شده‌اند. در این میان افراد و متقاضیانی که از طریق موسسات مهاجرتی یا آژانس‌ها اقدام کرده‌اند، در این امر موفق‌تر خواهند بود. زیرا این موسسات تجربه‌ی بالایی در این زمینه دارند و تلاش می‌کنند تا با نرم‌افزارهایی که در اختیار دارند، در طی همان ساعت از سفارت وقت بگیرند.

دیده شده که شرکت‌های واسطه با پرداخت پول بیشتر برای متقاضی وقت می‌گیرند، بنابراین مقدار پول دریافت شده بر عهده‌ی فرد متقاضی بوده و از جانب او پرداخت می‌شود. برای مثال هنگامی که شما قصد دارید از سفارت آلمان وقت بگیرید، باید ۱۹۰ هزار تومان به کارگزار پرداخت کنید، همان‌طور که کمی قبل‌تر گفتیم این هزینه بر عهده فرد متقاضی است.

مدارک مورد نیاز تعیین برای وقت سفارت

علاوه بر پرداخت هزینه‌ی سفارت باید مدارک دیگری را نیز ارائه دهید. این مدارک عبارتند از اسکن پاسپورت متقاضی، تکمیل فرم ویزا و واچر هتل یا دعوتنامه‌ی متقاضی. موارد گفته شده را به‌همراه مدارک شخصی خود به‌همراه داشته باشید.

مراحل دریافت وقت مصاحبه
برای گرفتن وقت سفارت، باید پاسپورت و مدارک فرد متقاضی از طریق وبسایت اینترنتی ارسال شوند، سپس فرم مرتبط با سفارت آن کشور را دریافت و تکمیل کرده و به‌همراه پاسپورت ارسال کنند. در هنگام تکمیل فرم دقت کافی به‌خرج دهید، زیرا در صورت بروز هرگونه نقض و اشتباه در فرم به آن ترتیب اثر داده نمی‌شود.

پرداخت-هزینه_ی-سفارت-بدو-ن-کارمزد
چگونه به صورت آنلاین مراحل ویزا را طی کنیم؟

برای طی کردن مراحل ویزا به‌صورت آنلاین، هزینه‌ها در برخی موارد قبل از تعیین وقت پرداخت می‌شوند؛ این راهکار توسط سفارت سوئد به‌کار گرفته شده است. این هزینه‌ها به‌صورت مسترکارت‌‌های بین المللی و پی پال پرداخت می‌شوند. اگر فرد متقاضی کارت بین‌المللی یا حساب پی پال داشته باشد می‌تواند به راحتی تمامی هزینه‌ها را پرداخت کند، اما اگر کارت نداشته باشد می‌تواند کار خود را به فعالین این حوزه مانند سایت مگاکیف بسپارد.

وقت مصاحبه هنگامی که به‌طور قطعی تعیین شده باشد، به متقاضی اعلام می‌شود؛ در صورتی که اعلام نشد و در موارد اندکی خلاصه شود بازه‌ی زمانی آن ممکن است تغییر کرده و حتی می‌تواند باعث کنسلی وقت شود. با بروز این اتفاقات از فرد متقاضی هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد.

چگونه از سفارت وقت بگیرم؟

در گام اول برای دریافت وقت از سفارت باید مشخص کنیم که به وقت سفارت کدام کشور نیاز داریم. پس از آن وارد سایت شده و به تنهایی یا به کمک کارگزاری‌ها سفارت مورد نظر را تعیین کنیم. برای دریافت ویزای هر کشور و دریافت وقت از سفارت‌های آن‌ها دو روش وقت سفارت اینترنتی و وقت سفارت حضوری وجود دارند. البته امروز دیگر دریافت وقت به شیوه حضوری دیگر میسر نبوده و باید به صورت اینترنتی اقدام کرد.

برای اخذ آنلاین وقت سفارت، در ابتدا وارد سایت مقصد شده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد می‌کنید. پس از آن در سایت با گزینه‌ای به‌نام رزرو وقت مواجه می‌شوید که با انتخاب آن و اسکن و بارگزاری کردن مدارک خود یک فرم درخواست ویزا دریافت می‌کنید. با کامل کردن فرم درخواست ویزا و ثبت کردن آن باید هزینه‌های مربوطه را اینترنتی پرداخت کنید. دقت کنید با وقت گرفتن در سایت تنها یک ماه زمان دارید تا مدارک خود را به‌صورت حضوری تحویل دهید.

برای پرداخت هزینه‌ها روش حضوری نیز جوابگو است، یعنی اگر شما در کشوری زندگی می‌کنید که سفارت کشور مقصد در آنجا وجود دارد، کار شما خیلی سخت نخواهد بود. پس از پرداخت، یک کد پیگیری دریافت کرده و باید منتظر پیام از سمت سفارت باشید. بعد از اینکه مدارک خود را تحویل دادید و انگشت‌نگاری خود را ثبت کردید، می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید زمان سفر شما باید در فرم‌های تکمیلی مشخص باشد.

کلام پایانی

ما در این مقاله تمامی نکات لازم برای پرداخت هزینه‌ی سفارت را برای شما شرح داده ایم. همچنین توجه داشته باشید که بعد از پرداخت مبلغ MRV Fee در بانک‌ها، لازم است که رسید برای سوابق پرداخت خود را نگهداری کنید. در صورت گم شدن یا دزدیده شدن این رسید، شما نمی‌توانید تعیین وقت کرده و ملاقات داشته باشید. پس بهتر است تا حد امکان از پرداخت آنلاین استفاده کرده و با اطمینان خاطر قدم بردارید.

سوالات متداول؟

1.هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا  یا (MRV FEE) چقدر اعتبار دارد؟

هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV FEE) تا یک سال در اکانت  فرد متقاضی اعتبار دارد.

2.پرداخت هزینه سفارت چقدر طول می کشد؟

پرداخت این هزینه به صورت آنلاین و آنی می‌باشد اما با توجه به تعداد بالای سفارشات، این پروسه بین ۱ الی ۵ ساعت کاری زمان می برد است.

3.چه اطلاعاتی برای تعیین وقت سفارت لازم است؟

  1. نام و نام خانوادگی
  2. نام کاربری و رمز عبور برای ورود به اکانت شما در سایت سفارت
  3. شماره پاسپورت
  4. تابعیت
  5. تاریخ مورد نظر برای مصاحبه که 3 الی 4 ماه قبل از سفر است.
  6. سویس نامبر که برای ویزای دانشجویی استفاده می شود.
  7. شماره بارکُد که در صفحه تأییدیه فرم DS 160 مشاهده می‌شود.
  8. شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،