شماره مجازی virtual number، یک شماره است که به غیر از اینکه وجود خارجی ندارد، اما اکثر امکانات او مثل شماره تلفن واقعی مثل دریافت پیام ارسال پیام و برقراری تماس را برای کاربران خود فعال می‌کند.

شما با ساخت شماره مجازی تلگرام و دیگر اپلیکیشن‌ها می‌توانید بدون داشتن سیمکارت از شماره تلفن کشور‌های دیگر استفاده کنیدو بدون احراز هویت از خدمات آن بهره ببرید.

کاربرد شماره مجازی اکثرا برای استفاده در مسنجر‌ها، شبکه‌های اجتماعی و یا کاربرانی که تمایلی به فاش شدن اطلاعات شخصی خود ندارد به کار می‌رود. در این مطلب با ما همراه باشید تا به این مسئله بپردازیم که شماره مجازی کاربرد آن چیست؟!

شماره مجازی چیست؟

شماره‌های مجازی شماره‌هایی هستند که در واقعیت وجود خارجی ندارند و یک سری از ارا‌ئه دهندگان این شماره‌ها را در اخیتار افراد قرار می‌دهند و هیچ ردی از هویت اصلی خود بر جای نمی‌گذارند.

در دنیای امروز راه‌های برقراری ارتباط از طریق پلتفرم‌های مجازی گوناگون صورت می‌گیرد. یکی از نیاز‌های امروزه ما داشتن چندین حساب کاربری همزمان است. از آنجا که برخی از افراد به فاش شدن اطلاعات خود علاقه ای ندارند یک سری شرکت‌ها بوجود آمدند تا شماره ای مجازی در اخیتار این افراد قرار بدهند.

در این مطلب با ساخت شماره مجازی تلگرام آشنا می‌شوید.

مراحل ساخت شماره مجازی تلگرام

⦁ خریدvirtual number را از طریق یکی از سایت‌های معتبر انجام دهید.
⦁ در منوی سمت راست روی بخش سرویس‌ها کلیک کنید.
⦁ گزینه شماره مجازی را انتخاب کنید.
⦁ از شماره‌های مجازی یکی از آنها را برای ساخت اکانت خریداری کنید.
⦁ نسخه اصلی تلگرام را دانلود کنید و ای پی خود را تغییر دهید و ای پی کشور مربوط به شماره مجازی را فعال کنید.
⦁ شماره مجازی خریداری شده را وارد تلگرام کنید و پس از دریافت کد شماره مجازی ساخته می‌شود.

مزایای ساخت شماره مجازی تلگرام

1-مصرف کم هزینه‌های ارتباطی نسبت به شماره‌های شخصی

2-آسان بودن ساخت شماره مجازی

آموزش ساخت شماره مجازی تلگرام

3-حفظ حریم خصوصی یکی از معضلات مهم است که شما با ساخت شماره مجازی تلگرام دیگر دغدغه حریم خصوصی کاربر را ندارید. اکثر وبسایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها برای ثبت نام علاوه بر آدرس ایمیل درخواست شماره شخصی را دارند که همین مورد حریم خصوصی کاربر را به خطر می‌اندازد در این مواقع شماره‌های مجازی موجب می‌شود تا هکر‌ها نتوانند به راحتی به اطلاعات شخصی کاربر نفوذ پیدا کنند.

به خاطر داشته باشید که اگر به هردلیلی اکانت و شماره مجازی شما از بین برود بازگرداندن آن دشوار است که یکی از معایب شماره مجازی به حساب می‌آید.

4-افزایش اعتبار کسب و کار که یکی دیگر از مزایای کاربردی شماره مجازی است.
شما با ساخت شماره مجازی تلگرام رایگان می‌توانید با قرار دادن این شماره بر روی محصول یا پلتفرم‌های خود به جز معرفی کردن کسب و کارخود می‌توانید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید.

نکات مهم بعد از ساخت اکانت تلگرام با شماره مجازی

  • استفاده کردن از شماره مجازی در هر پلتفرمی امکان دارد با مشکلات و یا قوانین جدیدی روبرو شود پس بایدبه موارد گفته شده نیز توجه کنید.
  • ست کردن ایدی
  • بارگذاری پروفایل
  • اضافه کردن بیوگرافی
  • برای امنیت بیشتر می‌توانید رمز دو مرحله ای را فعال کنید.
  • اطلاعاتی که برای حساب تلگرام استفاده می‌کنید باید دقیق باشد.
  • از قرار دادن اسم‌های خاص مثل کلمه‌های عمومی و اعداد جدا خودداری کنید.
  • شرایط و قوانین تلگرام را بررسی کنید تا از آخرین تغییرات آن اطلاع داشته باشید.

از کجا شماره مجازی بخریم؟

 فروشگاه شماره مجازی‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید شماره مجازی کشور مورد نظر خود را خریداری کنید اما یکی از نکات مهم در خرید شماره مجازی معتمد بودن به فروشگاهی است که شما شماره مجازی را خریداری کرده اید. پس باید در انتخاب فروشگاه شماره مجازی بسیار دقت کنید.

برای اینکه به راحتی بتوانید فروشگاه مد نظر خود را انتخاب کنید بررسی کردن واکنش مشتریان قبلی می‌تواند یکی از راه‌های شناسایی یک فروشگاه معتمد باشد.

کاربردهای شماره مجازی

   شماره‌های مجازی کاربرد‌های متنوعی دارد اما باید قبل از خرید شماره مجازی با تمامی کاربرد‌های آن آشنا شوید و هدف خود را برای خرید شماره مجازی مشخص کنید. در این مقاله برخی از مهم ترین کاربرد‌های آن را شرح می‌دهیم که شماره مجازی اشتباهی را برای خود خریداری نکنید

1.ایجاد اکانت تلگرام

تلگرام یکی از ‍‍‍پرکاربردترین اپلیکیشن‌ها در جهان است که در میان ایرانیان محبوبیت زیادی دارد. جالب است که بدانید شماره‌های مجازی امکان ایجاد ساخت اکانت را در تلگرام به شما می‌دهد و این یکی از نکات مهم شماره مجازی به حساب می‌آید.

برای ایجاد اکانت در تلگرام پس از دریافت کد فعالسازی خود از اپراتور شماره مجازی را دریافت کنید. پس از دریافت کد فعالسازی آن را در بخش مشخص شده وارد کنید. پس از وارد کردن این کد شما یک اکانت مختص به خود که به هیچ عنوان قابل دسترسی و ردیابی نیست را دارید.

2.ایجاد اکانت واتساپ

واتساپ که یکی از پرکاربرد ترین پیام رسان‌های موجود است که به طور حتم تا به حال از آن استفاده کرده اید. همچنین شما می‌توانید برای استفاده از اپلیکیشن واتساپ از شماره مجازی استفاده کنید. هدف بیشتر کاربرانی که از شماره مجازی برای اپلیکیشن واتساپ اسفاده می‌کنند ساخت اکانت در واتساپ است.

دقت داشته باشید که ساختن اکانت در اپلیکیشن واتساپ به کد فعال سازی نیاز دارد که این کد به اپراتور شماره مجازی ارسال می‌شود. زمانی که شما این کد را در واتساپ وارد کنید می‌توانید در اپلیکیشن واتساپ اکانتی جدید و مختص خود را داشته باشید.

3.ایجاد اکانت اینستاگرام

صددرصد همه ما می‌دانیم که اینستاگرام یکی از پرکاربر ترین اپلیکیشن‌ها در جهان و به خصوص با میلیون‌ها کاربر ایرانی است. ساخت اکانت یا حساب اینستاگرام به طور کلی به دو روش صورت می‌گیرد روش اول از طریق ایمیل و روش دوم از طریق شماره موبایل است.

اگر شما برای ساختن اکانت یا حساب در اپلیکیشن اینستاگرام گزینه شماره تلفن را انتخاب کنید و سپس شماره مجازی خود را در آن قسمت وارد کنید می‌توانید یک اکانت یا حساب اختصاصی خود را داشته باشید. همانطور که متوجه شده اید اپلیکیشن اینستاگرام یک کد فعالسازی به اپراتور محازی شما کد را ارسال می‌کند که باید از این کد برای فعال کردن اکانت یا حساب خود استفاده کنید.

کلام پایانی

به طور کلی در این مقاله شما با مراحل ساخت شماره مجازی تلگرام اینستاگرام و واتساپ آشنا می‌شوید. در نکات فوق مزایا کارکرد و چگونگی ساخت شماره مجازی تلگرام و باقی اپلیکیشن‌ها برای شما ذکر شده است.

سوالات متداول؟

1.چجوری شماره مجازی تهیه کنیم؟

به طور کلی باید از طریق سایت‌های مورد اعتماد و اعتبار شناخته شده شماره مجازی خریداری کنیم.

2.شماره مجازی چیه؟

شماره‌هایی هستند که وجود خارجی ندارند و ارا‌ئه دهندگان آن هویت اصلی خودشان را فاش نمی‌کنند.

3.مزایا ساخت شماره مجازی تلگرام؟

1.هزینه کمتر نسبت به شماره‌های شخصی

2.سهولت در ساخت شماره مجازی تلگرام

3.افزایش اعتبار کسب و کار

4.حفظ حریم خصوصی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،