آیا تا به حال آرزوی زندگی در سرزمین فرصت‌ها، ایالات متحده آمریکا، را داشته‌اید؟ ثبت نام لاتاری دروازه‌ای به سوی این آرزو است. هر ساله، دولت امریکا از طریق برنامه لاتاری گرین کارت، به تعدادی از افراد از سراسر جهان، اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کند. این برنامه فرصتی بی‌نظیر برای کسانی است که به دنبال زندگی در کشوری با امکانات رفاهی بالا، فرصت‌های شغلی متنوع و سطح بالای آموزش هستند.

ثبت نام لاتاری فرآیندی ساده و رایگان است که می‌توانید به راحتی آن را انجام دهید. تنها کافی است شرایط اولیه را داشته باشید و اطلاعات خود را به درستی در فرم ثبت نام وارد کنید. در این مقاله، به طور کامل به شرایط و هزینه ثبت نام لاتاری می‌پردازیم و شما را گام به گام در این مسیر راهنمایی می‌کنیم. به یاد داشته باشید، ثبت نام لاتاری فقط برای مدت محدودی امکان‌پذیر است. پس فرصت را از دست ندهید و همین امروز برای ثبت نام لاتاری اقدام کنید!

بلیت لاتاری آمریکا

رویای زندگی در آمریکا، سرزمین فرصت‌ها، برای بسیاری از ایرانیان دور از دسترس نیست. بلیط لاتاری امریکا می‌تواند این آرزو را به واقعیت تبدیل کند. هر ساله، دولت امریکا از طریق برنامه لاتاری گرین کارت، به تعدادی از افراد از سراسر جهان، اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کند. بلیط لاتاری امریکا در واقع به ثبت نام در برنامه لاتاری گرین کارت امریکا اشاره دارد.

این برنامه به طور سالانه توسط دولت امریکا برگزار می‌شود و به تعدادی از افراد از سراسر جهان، اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کند. از مزایایی برنده شدن در این لاتاری می‌توان به دریافت گرین کارت و اقامت دائم آمریکا، امکان زندگی، کار و تحصیل در آمریکا، دسترسی به امکانات رفاهی و آموزشی بالا و فرصت‌های شغلی متنوع اشاره کرد. در این میان باید به نکات بسیاری توجه کنید؛ برای مثال هر فرد فقط می‌تواند یک بار در سایت لاتاری ثبت نام کند و در صورت برنده شدن در لاتاری، باید مصاحبه‌ای در سفارت امریکا انجام دهید. همچنین برندگان لاتاری باید در مدت زمان مشخصی، مراحل دریافت گرین کارت را انجام دهند.

شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت

آیا آرزوی زندگی در سرزمین فرصت‌ها، ایالات متحده آمریکا، را دارید؟ لاتاری گرین کارت دروازه‌ای به سوی این آرزو است. هر ساله، دولت آمریکا از طریق این برنامه، به تعدادی از افراد از سراسر جهان، اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کند. زمان ثبت نام لاتاری گرین کارت ۱۴۰۴ هنوز آغاز نشده است. به‌طور معمول، ثبت نام لاتاری در اوایل مهرماه هر سال آغاز می‌شود و تا اواسط آبان ماه ادامه دارد؛ پس فرصت را از دست ندهید و برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت ۱۴۰۴ آماده شوید! شرایط ثبت نام در لاتاری گرین کارت ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید:

 • متولد شدن در یکی از کشورهای واجد شرایط: خوشبختانه، ایران جزء کشورهای واجد شرایط برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت است.
 • داشتن مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن: این مدرک می‌تواند شامل گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای نیز باشد.
 • داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار: سابقه کار می‌تواند در زمینه‌های مختلف، از جمله کارهای فنی، خدماتی، کشاورزی و … باشد.

شرایط ثبت نام لاتاری

مدارک مورد نیاز

ثبت نام در لاتاری گرین کارت رایگان است و به مدارک خاصی نیاز ندارد. شما فقط باید اطلاعات خود را به طور صحیح در فرم ثبت نام وارد کنید. با این حال، برای تکمیل فرم ثبت نام، به اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:

 • اطلاعات هویتی: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، شماره پاسپورت
 • اطلاعات محل سکونت: آدرس کامل محل سکونت، کد پستی
 • اطلاعات تحصیلی: مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم دبیرستان)
 • اطلاعات مربوط به همسر و فرزندان: در صورت تاهل یا داشتن فرزند، اطلاعات مربوط به آنها را نیز باید در فرم ثبت نام وارد کنید.
 • عکس پرسنلی: عکس باید مطابق با شرایط اعلام شده در وب سایت لاتاری گرین کارت باشد.

در این میان باید دقت داشته باشید که تمام اطلاعات را به طور صحیح و دقیق وارد کنید. اطلاعات نادرست می‌تواند منجر به رد صلاحیت شما شود. از عکس پرسنلی جدید و مطابق با شرایط استفاده کنید و همچنین بهتر است مدارک خود را اسکن کرده و در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

هزینه ثبت نام بلیط لاتاری

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که هزینه ثبت نام بلیط لاتاری چقدر است؟ خبر خوب این است که ثبت نام در لاتاری گرین کارت کاملاً رایگان است! بله، شما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانید در این برنامه مهاجرتی شرکت کنید و شانس خود را برای دریافت گرین کارت امتحان کنید. اما مراقب باشید! برخی افراد سودجو از ناآگاهی متقاضیان سوء استفاده می‌کنند و با وعده‌های دروغین، هزینه‌های هنگفتی برای ثبت نام در لاتاری دریافت می‌کنند.

به خاطر داشته باشید، ثبت نام در لاتاری فقط از طریق وب سایت رسمی لاتاری گرین کارت انجام می‌شود. هیچ موسسه یا شخصی حق دریافت هزینه برای ثبت نام در لاتاری را ندارد و همچنین برای ثبت نام در لاتاری به هیچ واسطه‌ای نیاز ندارید. بنابراین، با خیالی آسوده و بدون نگرانی در مورد هزینه، در لاتاری گرین کارت ثبت نام کنید و شانس خود را برای زندگی در امریکا امتحان کنید!

هزینه ثبت نام لاتاری

حتما به‌خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان برای ثبت نام در لاتاری به افراد یا موسسات ناشناس پول پرداخت نکنید. بهتر است قبل از ثبت نام، اطلاعات خود را در مورد لاتاری گرین کارت به طور کامل مطالعه کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل، می‌توانید با سفارت امریکا یا موسسات مهاجرتی معتبر تماس بگیرید.

پس از برنده شدن

تبریک می‌گوییم! شما برنده خوش شانس لاتاری گرین کارت شده‌اید! این یک گام بزرگ در مسیر رسیدن به رویای زندگی در امریکا است. اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده است. در این قسمت از مقاله شما را با گام‌های طلایی پس از برنده شدن در لاتاری آشنا می‌کنیم. دقت کنید تمام مراحل را به موقع و با دقت انجام دهید و در صورت نیاز، از وکیل یا مشاور مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. همچنین از وب سایت رسمی سفارت امریکا برای دریافت اطلاعات و اخبار مربوط به لاتاری گرین کارت استفاده کنید.

 1. بررسی دقیق نامه برنده شدن

در این نامه شما باید اطلاعات مندرج در نامه را به طور کامل بررسی کرده و از صحت و اصالت نامه اطمینان حاصل کنید. حتما به تاریخ‌های مهم درج شده در نامه توجه داشته باشید.

 1. تکمیل فرم DS-260

فرم DS-260 فرم درخواست ویزای مهاجرتی است که باید به طور دقیق و کامل توسط شما تکمیل شود. در این فرم لازم است تا اطلاعات مربوط به خود، همسر و فرزندان خود را به طور صحیح در فرم وارد کنید؛ پس از آن باید مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و در فرم آپلود کنید.

 1. انجام معاینات پزشکی

شما و اعضای خانواده‌تان باید معاینات پزشکی را در یکی از مراکز پزشکی مورد تأیید سفارت امریکا انجام دهید؛ سپس نتایج معاینات پزشکی باید به سفارت امریکا ارسال کنید.

 1. مصاحبه در سفارت آمریکا

پس از تکمیل مراحل قبلی، برای مصاحبه در سفارت امریکا دعوت خواهید شد. در مصاحبه، باید به سوالات افسر مهاجرت پاسخ دهید؛ دقت داشته باشید صداقت و شفافیت در مصاحبه بسیار مهم است.

 1. دریافت گرین کارت

در صورت موفقیت در مصاحبه، گرین کارت شما صادر خواهد شد. با استفاده از گرین کارت می‌توانید تا به طور دائم در امریکا زندگی و کار کنید.

ثبت نام لاتاری

کلام پایانی

همانطور که در این مقاله به طور مفصل شرح داده شد، لاتاری گرین کارت فرصتی بی‌نظیر برای زندگی در ایالات متحده امریکا است. ثبت نام در این برنامه رایگان است و شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، شانس خود را برای دریافت گرین کارت امتحان کنید. همچنین برخی نکات کلیدی مانند اینکه زمان ثبت نام لاتاری ۱۴۰۴ هنوز آغاز نشده است.

به طور معمول، ثبت نام لاتاری در اوایل مهرماه هر سال آغاز می‌شود و تا اواسط آبان ماه ادامه دارد و تنها ثبت نام از طریق وب سایت رسمی لاتاری گرین کارت انجام می‌شود. دقت کنید هیچ موسسه یا شخصی حق دریافت هزینه برای ثبت نام در لاتاری را ندارد و البته برای ثبت نام در لاتاری به هیچ واسطه‌ای نیاز ندارید.

سوالات متداول

شرایط ثبت نام در لاتاری گرین کارت ۱۴۰۴ چیست؟

 • متولد شدن در یکی از کشورهای واجد شرایط (خوشبختانه ایران جزء کشورهای واجد شرایط است)
 • داشتن مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن
 • داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار در ۱۲ سال گذشته

هزینه ثبت نام لاتاری گرین کارت چقدر است؟

ثبت نام در لاتاری گرین کارت کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

مراحل پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت چیست؟

پس از برنده شدن باید نامه برنده شدن را دقیق بررسی کرده و سپس فرم DS-260 را تکمیل کنید؛ پس از انجام معاینات پزشکی و ارسال آنها برای امریکا به مصاحبه در سفارت امریکا دعوت می‌شوید و بعد از قبولی گرین کارت برای شما صادر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،