آیا رفع تحریم پی پال امکان‌پذیر است؟ این سؤال بسیاری از کاربران ایرانی است که به نقل و انتقال مالی با حساب پی پال نیاز دارند و همگی به‌ دنبال آموزش دور زدن تحریم‌های پی پال هستند. پی پال یک شرکت مالی بزرگ و بین المللی در آمریکا است که حداقل به 200 کشور مختلف خدمات مالی ارائه می‌کند. تحریم پی پال PayPal برای کاربران ایرانی سال‌ها است که استفاده از خدمات این سرویس را برای ما مشکل‌ ساز کرده است.

این تحریم‌ها باعث شده‌اند که کاربران ایرانی بارها این سؤال را از خودشان بپرسند که آیا می‌توانند به هر طریقی این تحریم‌ها را دور بزنند و از خدمات‌های این شرکت استفاده ‌کنند یا خیر؟ اگر شما هم به‌ دنبال یادگیری روش دور زدن تحریم حساب‌های پی پال هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله از مگاکیف با ما همراه باشید تا به این سؤال پاسخ دهیم.

دور زدن تحریم‌های پی پال

معایب تحریم ‌های پی پال

تحریم پی پال PayPal برای کاربران ایرانی باعث شده ‌است که دسترسی به نقل و انتقالات ارزی و خرید با پی پال برای کاربرانی که در داخل کشور زندگی می‌کنند، محدود شود. کمپانی پی پال به‌ محض اینکه متوجه شود حساب ساخته شده با IP ایران است، سریعاً اقدام به مسدود کردن حساب می‌کند.  حتی اتباع خارجی هم که در ایران زندگی می‌کنند امکان استفاده از خدمات پی پال را ندارند و اگر وارد اکانت پی پال خود در مرزهای ایران شوند پی پال حساب این افراد را مسدود می‌کند.

در این حالت شخص دیگر امکان استفاده از حساب خود را ندارد. یا مجبور می‌شود آن را کنار بگذارد یا ناچار است با پرداختن کارمزدهای قابل ‌توجه، از طریق واسطه‌ها تراکنش‌های مالی خود را انجام دهد. به هر حال اغلب سایت‌های خارجی از درگاه پرداخت پی پال استفاده می‌کنند، ضمن اینکه فریلنسرها و افرادی که درآمد ارزی دارند هم به یک حساب پی پال عادی نیاز دارند و اینجاست که آموزش دور زدن تحریم‌های پی پال اهمیت می‌کند.

استفاده از پی پال با IP ایران

برای جواب این سؤال که چگونه تحریم پی پال را دور بزنیم، ابتدا باید معنای تحریم را بدانیم. قبل از اینکه بخواهیم از پی پال برای پرداخت‌های ارزی خود استفاده کنیم، باید بدانیم که چگونه این سیستم مالی محبوب برای افراد ایرانی یا حتی خارجی که در ایران زندگی می‌کنند غیرقابل استفاده ‌است.

زمانی که پی پال تشخیص دهد دارنده یک حساب در ایران زندگی می‌کند، حساب این شخص را مسدود می‌کند. در این مورد حساب پی پال شخص در حالت Limited قرار می‌گیرد. در نتیجه شخص دیگر از خدمات پی پال مانند نقل و انتقالات ارزی و خرید نمی‌تواند استفاده کند. در این شرایط کاربر دیگر دسترسی به پول خود نخواهد داشت، زیرا حساب کاربر بلاک شده و برداشت پول از حساب ریسک بالایی دارد. البته ناگفته نماند که حتی ساخت حساب پی پال هم با IP ایرانی امکان‌پذیر نیست.

paypal-guide

کشورهای تحریم شده توسط پی پال

علاوه بر کشور ایران، کشورهایی چون کوبا، سوریه، میانمار و کشورهای دیگری که توسط دولت آمریکا تحریم شده اند امکان استفاده از هیچ یک از خدمات پی پال را ندارند. حتی افرادی که اهل این کشورها نیستند اما در این کشورها زندگی می‌کنند، نمی‌توانند از خدمات پی پال استفاده کنند زیرا تحریم های پی پال بر اساس لوکیشن صورت گرفته است. افراد وقتی که از روشهای دور زدن تحریم پی پال استفاده کنند، به محض این که پی پال متوجه شود سریع حساب آنها را مسدود می‌کند.

نحوه دور زدن تحریم‌های پی پال

اما برویم سراغ آموزش دور زدن تحریم‌های پی پال برای استفاده آسان از خدمات این پلتفرم محبوب!

✔ ورود به‌ حساب پی پال با IP خارجی

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای رفع تحریم پی پال، وارد شدن به سایت پی پال با IP خارجی است. در این روش کاربران از VPN برای ورود به سایت پی پال استفاده می‌کنند که حساب آنها شناسایی یا احیاناً بلاک نشود. البته که این روش مشکلات خاص خود را دارد. بنابراین حتماً دقت کنید که همیشه از یک IP ثابت و مشخص وارد سایت شرکت پی پال شوید.

دلیل ورود به سایت با IP ثابت این است که پی پال به ‌حساب شما مشکوک نشود. چنانچه پی پال بفهمد که یک IP مشکوک است، بلافاصله آن را بلاک می‌کند و ممکن است دیگر نتوانید از آن حساب استفاده‌ کنید. بنابراین حتماً به این موضوع دقت داشته ‌باشید، مخصوصاً در مواقعی که برای نقد کردن حساب پی پال نیاز به نقل و انتقال پول داریم.

✔ افتتاح حساب پی پال با مدارک هویتی خارجی

روش بعدی برای آموزش دور زدن تحریم‌های پی پال، ساخت حساب با مدارک واقعی است. برای ساخت حساب پی پال، کافی است مستنداتی مانند قبض تلفن، مدارک رسمی شرکت یا شخصی که در ایران نیست را ارائه دهید. اغلب افراد در حال حاضر از این روش استفاده می‌کنند که تقریباً کاربردی است، البته ممکن است دردسرهایی برای شما ایجاد کند.

کمپانی پی پال سالانه و به ‌صورت رندوم اطلاعات حساب افراد را چک می‌کند و از بعضی معامله گران و افرادی که خیلی فعال هستند، مستندات درخواست می‌کند. مستندات ارائه شده توسط شرکت پی پال بررسی می‌شود که اگر تخلفی از سمت کاربر صورت گرفته باشد، حساب را بلاک و شخص را جریمه کنند.

برای اینکه از بررسی‌های پی پال که منجر به جریمه شدن شما می‌شود در امان بمانید، باید این مورد را رعایت کنید. اگر مدارکی که به پی پال ارائه می‌کنید ثابت کند که فعالیت شما کاملاً قانونی و مطابق با قوانین پی پال است، شما دچار مشکل نخواهید شد. جهت  ساخت حساب پی پال بلاگ افتتاح حساب پی پال را مطالعه کنید مرحله به مرحله به شما آموزش داده شده است.

paypal-account-guide

نکات مهم برای استفاده از پی پال در ایران

همان طور که پیش‌تر گفتیم، به‌ علت تحریم پی پال PayPal برای کاربران ایرانی، امکان استفاده از تمام سرویس‌های پی پال برای ما وجود ندارد. اما به‌ خاطر اینکه در بعضی موارد حساب Paypal تنها راه برای استفاده از بعضی خدمات یا سرویس‌ها است، کاربران مجبور هستند از پی پال استفاده ‌کنند.

اگر قصد رفع تحریم پی پال را دارید، حتماً به این چند نکته توجه کنید:

1.     از یک IP ثابت برای ورود به‌ حساب استفاده ‌کنید

اولین مورد اینکه با IP ایران به هیچ ‌عنوان نمی‌توانید وارد حساب کاربری پی پال خود شوید، به همین دلیل شما باید IP خود را تغییر دید. این IP باید مخصوص خود شما باشد و از آی پی شما کسی دیگری استفاده نکند.

زمانی که از آی پی شما اشخاص دیگر استفاده‌ کنند، پی پال گمان می‌کند که شما حساب‌های مختلفی دارید و هر حسابی که از این آی پی استفاده کرده باشد را بلوکه و مسدود می‌کند. پس حتماً از یک آی پی ثابت استفاده ‌کنید.

2.     به محدودیت تعیین شده برای تراکنش‌ها دقت کنید

دومین مورد رعایت 6 تراکنش اولی است که با حساب پی پال شخص خودتان انجام می‌دهید. حتماً مبالغ کم و تا سقف نهایت 200 دلار باشند، زیرا این شبکه مالی تا 10 تراکنش اول مالی شما را نگه‌می‌دارد که به آن Hold کردن می‌گویند.

این کار به‌ خاطر مسائل امنیتی حساب شما انجام ‌می‌شود. بعد از گذشت زمان کافی و بررسی تراکنش‌ها حساب شما از حالت Hold خارج می‌شود و به‌ حساب گیرنده شما ارسال می‌شود. این موضوع درباره مواقعی که به خدمات اینویس پی پال نیاز دارید، بسیار مهم است.

 

خیلی از کاربران برای نقد کردن حساب پی پال به اکانت پی پال احتیاج دارند. اگر حساب شما از نوع حساب پرسونال پی پال باشد، باید سقف تراکنش‌های هفتگی خود را رعایت کنید. برای حساب پی پال از نوع پرسونال سقف در نظر گرفته شده 800 دلار در کل هفته است.

دقت کنید منظور ما از 800 دلار، جمع کل واریز و پرداخت به حساب پی پال شماست. در صورتی که جمع واریز و پرداخت کل هفته شما از این سقف عبور کند، امکان لیمیت شدن اکانت شما وجود دارد که حتماً برای رفع لیمیت شدن اکانت خود باید مستندات ارائه بدهید.

جمع‌بندی

در این مطلب به آموزش دور زدن تحریم ‌های پی پال پرداختیم. با توجه به اینکه تحریم‌های موجود علیه ایران باعث شده‌ است که کاربران ایرانی نتوانند از خدمات این سرویس استفاده کند و رفع تحریم پی پال و دوز زدن آن هم با چالش‌هایی همراه است، پیشنهاد ما استفاده از خدمات پی پال سایت‌هایی معتبر مانند سایت مگاکیف است.

ما در مگاکیف کلیه خدمات پی پال مانند شارژ حساب، افتتاح حساب با مناسب‌ترین قیمت، خرید با پی پال، اینویس پی پال و نقد درآمد ارزی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه ارائه می‌کند. اگر درباره این خدمات سؤالی دارید، حتماً در بخش دیدگاه‌ها برایمان بنویسید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

سؤالات متداول

 

چگونه بدانیم حساب پی پال ما محدود (Limited) شده‌ است؟

در صورتی که حساب شما از سمت کمپانی پی پال محدود شده باشد، یک ایمیل از سمت کمپانی پی پال برای شما ارسال می‌شود. البته حتماً توجه کنید که افراد سودجو زیادی هستند که به ‌طور تقلبی برای کسب درآمد و کلاهبرداری این ایمیل را برای شما ارسال می‌کنند.

بنابراین حتماً از صحت ایمیلی که برای شما ارسال شده اطمینان حاصل کنید. آسان‌ترین روش برای اطمینان از صحت ایمیل ارسالی، این است که شما می‌توانید به آدرس spoof@paypal.com ایمیل ارسال کنید و از پشتیبانی پی پال درخواست کمک کنید.

چقدر طول می‌کشد تا حساب رفع محدودیت شود؟

پس از اینکه مدارک و اسنادی که کمپانی پی پال جهت رفع محدودیت از شما خواسته شده را ارسال کردید، دقیقاً ۳ روز کاری طول می‌کشد تا حساب شما مجددا قابل استفاده شود.

کشورهای تحریم شده توسط پی پال کدام هستند؟

کشورهای ایران، ترکیه، غنا، عراق، پاکستان، افغانستان و همچنین کشورهایی که در فهرست تحریم‌های اقتصادی آمریکا هستند از دریافت خدمات پی پال محروم هستند.

علت لیمیت شدن حساب پی پال خود را چگونه متوجه شویم؟

پی پال برای اطلاع دادن به شما درباره لیمیت شدن حساب پی پال ایمیلی ارسال می‌کند اما علت محدود شدن حساب را در بخش نوتیفیکیشن می‌توانید ببینید، که با توجه به محدودیتی که ایجاد شده اقدام به رفع لیمیت حساب خود کنید.

ساخت حساب پی پال مناسب چه افرادی است؟

با توجه به تحریم های پی پال علیه ایران بهتر است زمانی به سمت افتتاح حساب بروید که قصد دارید دائما از این حساب استفاده کنید.  این حساب برای افرادی که قصد خرید اینترنتی یکبار در ماه را دارند اصلا مناسب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،