در سال‌های گذشته با توجه به رشد و پیشرفت در زمینه‌ی ویدئو گیم، بازی‌های بسیاری همراه با گرافیک و گیم‌پلی قوی به بازار عرضه شده‌اند و همواره به تعداد آنها افزوده می‌شود. در این میان، سازندگان برخی از بازی‌ها تصمیم گرفته‌اند تا با قرار دادن رایگان بازی‌ها در اختیار کاربران، تمرکز خود را بر روی کسب درآمد از طریق فروش آیتم‌های پوشیدنی یا «لوت باکس‌» بگذارند. حال اگر به دنبال بهترین بازی‌های رایگان استیم هستید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا به جزئیات آنها بپردازیم.

بهترین بازی‌های رایگان استیم

در قسمت زیر هریک از بازی‌ها رایگان استیم را با ذکر جزییات برای شما شرح می‌دهیم:

CS:GO

«CS:GO یا Counter-Strike: Global Offensive» بازی است که توسط شرکت Valve Corporation در سال ۲۰۱۲ منتشر شده و همواره در حال توسعه است. این ویدئو گیم در مدت کوتاهی توانست تا به یکی از بهترین بازی‌های رایگان استیم تبدیل شود. در نظر داشته باشید این بازی رقابتی بوده و بازیکنان آن می‌توانند در تورنمنت‌های جهانی و مسابقات شرکت کنند، همچنین آنها می‌توانند با استفاده از سیستم رتبه‌بندی، بر اساس مهارت‌هایی که دارند رتبه‌های‌شان را مشاهده کنند.

بازی CS GO

در این بازی گروهیِ رایگان، بازیکنان به دو دسته ترورسیت و ضدتروریست تقسیم می‌شوند؛ یعنی تیم تروریست با کارگذاری یک بمب در مکانی خاص باید تا زمان انفجار از آن محافظت کنند و تیم مقابل باید همواره تلاش کند که از نصب بمب یا منفجر شدن آن جلوگیری کنند.

در بازی CS:GO میان هر دو تیم برای سلاح و تجهیزات تعادل برقرار است و همچنین نقشه‌های متنوعی وجود دارند که هرکدام از ویژگی‌های خاص خود برخوردار هستند؛ با چنین ویژگی‌های این ویدئوگیم همیشه چالش بر‌انگیز و جذاب است.

DOTA 2

«DOTA 2» یکی از بازی‌های چندنفره رایگان استیم یا به اصطلاح «موبا-MOBA» است که برای پلتفرم‌های مَک او‌ اس، لینوکس و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است. در واقع این بازی کامل شده‌ی نسخه پیشین بازی قبلی یعنی دفاع از خانه باستانی است. به جرئت می‌توان گفت ویدئو گیم DOTA 2 یکی از عمیق‌ترین و پیچیده‌ترین بازی‌ها بوده که بازیکنان برای یادگیری آن نیاز به زمان و تلاش بالایی دارند.

باری دوتا 2

در DOTA 2 دو تیم با تعداد پنج نفر با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند و هدف آنها تخریب کردن ساختمان اصلی تیم مقابل یا Ancient است. بازیکنان هرکدام هدایتگر یکی از قهرمانان بازی هستند و باید تلاش کنند تا با استفاده از توانایی‌ها و ویژگی‌های مختلفی که دارند، تیم حریف را شکست دهند. از سری ویژگی‌های این بازی می‌توان به داشتن بیش از ۱۰۰ قهرمان، گیم‌پلی پیچیده و عمیق و رقابتی بودن آن اشاره کرد.

Destiny 2

بازی ویدئویی «Destiny 2» در سال ۲۰۱۷ برای پلفترم‌های ویندوز، ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ توسط تیم Activision Blizzard منتشر و پس از آن توسط استودیو Bungie در حال توسعه است. این بازی دارای گیم‌پلی روان و لذت بخش است و توانسته تا با داشتن محتوای بسیار زیاد و متنوع بازیکنان بسیاری را به‌خود جذب کند.

بازی Destiny 2

از سایر ویژگی‌های دیگر این بازی، می‌توان به گرافیک و موسیقی زیبای آن اشاره کرد. اگر از آن دسته افراد علاقه‌مند به تیراندازی هستید، Destiny 2 را به شما معرفی می‌کنیم؛ زیرا این ویدئو گیم در سبک تیراندازی اول شخص جهان است.

Apex Legends

ویدئو گیم «Apex Legends» یکی از بازی‌های بتل رویال رایگان استیم است که توسط شرکت Electronic Arts در سال ۲۰۱۹ منتشر شده و توسعه‌ی آن بر عهده‌ی استودیو Respawn Entertainment  قرار دارد. در نظر داشته باشید این بازی به‌روی پلتفرم‌هایی مانند ویندوز، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، موبایل، ایکس‌باکس سری اس و ایکس اجرا می‌شود. از سری ویژگی‌های این ویدئوگیم می‌توان به گیم روان و لذت بخش، داشتن شخصیت‌های منحصربه‌فرد و سیستم اقتصاد پیشرفته آن اشاره کرد.

در Apex Legends بازیکنان به گروه‌های سه نفره تقسیم شده و با یکدیگر رقابت می‌کنند. بازکنان هر گروه باید با استفاده از طیف گسترده‌ای از تجهیزات و سلاح‌هایی که در اختیارشان قرار گرفته، تلاش کنند تا آخرین گروه باقی‌مانده باشند. Apex Legends دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در دامه آنها را شرح خواهیم داد.

بازی Apex Legends

  • سیستم Respawn: این قابلیت باعث می‌شود تا بازیکنان کشته شده بتوانند توسط اعضای تیم خود دوباره زنده شوند؛ در واقع این قابلیت توانسته تا این بازی را تا آخرین لحظه پُرهیجان نگه دارد.
  • Ping: قرار دادن سیستم ping در این بازی باعث شده تا بازیکنان با استفاده از آن، علاوه بر برقراری ارتباط با یکدیگر همکاری آسان‌تری داشته باشند.
  • سیستم Legends: کاربران برای داشتن استراتژی‌های مختلف برای پیروزی در بازی می‌توانند Legends‌های مختلفی را انتخاب کنند؛ هر یک از آنها توانایی‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند.

Team Fortress 2

بازی ویدئویی «Team Fortress 2» در سال ۲۰۰۷ توسط شرکت Valve Corporation برای پلتفرم‌های ویندوز، مک و لینوکس منتشر شد و توانست به یکی از بازی‌های چندنفره رایگان استیم تبدیل شود. این بازی موفق توانسته تا با استفاده از گیم‌پلی جذاب، تعادل مناسب میان تیم‌ها، نقشه‌های متنوع و شخصیت‌های منحصربه‌فردی که دارد، بازیکن‌های بسیاری را در سراسر جهان به‌خود جذب کند.

بازی Team Fortress 2

از آنجایی که بازی Team Fortress 2 یک گیم پلی در سبک تیراندازی اول شخص و چند نفره است، آن‌را به افراد علاقه‌مند به تیراندازی معرفی می‌کنیم.

Warframe

«Warframe» یک بازی چندنفره رایگان استیم است که در سال ۲۰۱۳ برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی استیشن۴، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ توسط کمپانی دیجیتال اکستریمز توسعه و منتشر شد. این بازی با داشتن گیم پلی سریع، هیجان‌انگیز، پیچیدگی و تنوعی که دارد، توانسته تا بازیکنان را ساعت‌ها سرگرم کند.

بازی Warframe

بازیکنان این بازی در نقش Tenno که یک جنگجوی قدرتمند است قرار می‌گیرند؛ در این پلی گیم، هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید باید از جهان در برابر تهدیدات مختلف محافظت کند. برای این کار طیف گسترده‌ای از سلاح‌ها و Warframe‌ها در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

Gwent

«Gwent یا The Witcher Card Game» که یک بازی در سبک کارتی استراتژیک است، توسط CD Projekt RED در سال ۲۰۱۸ منتشر و توسعه داده شد. این بازی علاوه بر داشتن گیم پلی جذاب بسیار استراتژیک و عمیق است. در این بازی ویدئویی، بازیکنان در تیم‌های دو یا سه نفره با یکدیگر بر سر کسب امتیاز بیشتر به رقابت می‌پردازند.

بازی Gwent

Lost Ark

بازی «Lost Ark» یکی از بهترین بازی‌های چندنفره اکشن و رایگان استیم است که با همکاری استودیو‌های Tripod و Smilegate ساخته شده و ابتدا در سال ۲۰۱۹ در کره جنوبی و سپس در سال ۲۰۲۲ برای پلتفرم‌های مختلف استیم در اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی منتشر شد.

بازی Arkesia

در این گیم پلی، بازیکنان با قرار گرفتن در نقش یک قهرمان باید از هفت قاره Arkesia با استفاده از مهارت‌ها و تجهیزاتی که در اختیارشان قرار گرفته، محافظت کنند.

جمع بندی:

در سال‌های گذشته با توجه به رشد و پیشرفت در زمینه ویدئو گیم، بازی‌های بسیاری همراه با گرافیک و گیم‌پلی قوی به بازار عرضه شده‌اند و همواره به تعداد آنها افزوده می‌شود. در این میان سازندگان برخی از بازی‌ها تصمیم گرفته‌اند تا با قرار دادن رایگان بازی‌ها در اختیار کاربران، تمرکز خود را بر روی کسب درآمد از طریق فروش آیتم‌های پوشیدنی یا لوت باکس‌ها بگذارند. برخی از بهترین بازی‌های رایگان استیم عبارتند از Team Fortress، Warframe، Apex Legends، DOTA 2 و Destiny 2 که سعی کردیم در این مقاله گیم پلی آنها را برای شما شرح دهیم.

سوالات متداول

بهترین بازی‌های رایگان استیم در کدام سبک ها هستند؟

برخی از بهترین بازی‌های رایگان استیم عبارتند از Team Fortress، Warframe، Apex Legends، DOTA 2 و Destiny 2.

آیا بازی‌های رایگان استیم ارزش وقت گذاشتن را دارند؟

بله، بسیاری از بازی‌های رایگان استیم ارزش وقت گذاشتن را دارند. این بازی ها معمولاً دارای گیم پلی جذاب، گرافیک و موسیقی خوب و محتوای متنوع هستند. علاوه بر این، بسیاری از بازی‌های رایگان استیم به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شوند و محتوای جدیدی به آنها اضافه می‌شود.

چگونه می‌توان بازی‌های رایگان استیم را دانلود کرد؟

برای دانلود بازی‌های رایگان استیم، ابتدا باید یک حساب کاربری در استیم ایجاد کنید. سپس می‌توانید به فروشگاه استیم مراجعه کرده و بازی مورد نظر خود را جستجو کنید. پس از یافتن بازی، می‌توانید آن‌را رایگان دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،